Bölümümüz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Göçmez‘e Ödül

Bölümümüz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Göçmez‘e Ödül

Romanya‘da düzenlenen 7. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknoloji konferansında Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Göçmez ödül aldı.

 

Bükreş Politeknik Üniversitesi tarafından Romanya da düzenlenen 7. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknoloji konferansında (RoMat2018)  açılış konuşmasını (Keynote Plenary Speaker) Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Hasan Göçmez gerçekleştirdi. “Düşük kurşun içerikli organik-inorganik perovskit güneş pillerinin üretimi” başlıklı konuşmasında, dünyada alternatif enerji kaynakları alanında son zamanların en popüler çalışma konusu olan perovskit tabanlı güneş pillerinin üretimini ve şu ana kadar Üniversitemiz laboratuvarlarında yaptıkları çalışmaları konferans katılımcılarıyla paylaştı. Prof. Dr. Hasan Göçmez ve arkadaşlarının yaptığı bu çalışmalar aynı zamanda TUBİTAK 1001 programı kapsamında desteklenmektedir.  

RoMat 2018 konferansında açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hasan Göçmez, konferans düzenleme kurulu tarafından, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanına şu ana kadar yaptığı katkılardan dolayı başarı ödülü verildi.

Son Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, Perşembe